Czy warto wykonać badanie kamera termowizyjną?


Termowizja to nowoczesna metoda identyfikacji wad izolacji budynku. Możemy też zdecydować się na test, gdy pomimo cięższej pracy systemu grzewczego trudno jest poczuć komfortowy upał w naszym domu i gdy podejrzewamy przecieki z okien i drzwi oraz zauważymy, że temperatura wewnątrz budynku nadal była zbyt niska, a mieszkamy w Poznaniu lub w jego okolicach?

Do czego służy termowizja?

Tego typu inspekcję wykonujemy za pomocą specjalnej kamery termowizyjnej, która rejestruje promieniowanie emitowane przez budynek i wyświetla je w postaci obrazu cyfrowego. Technika ta pomaga w lokalizacji mostków termicznych oraz planowaniu prac związanych z modernizacją instalacji cieplnych. Dodatkowo dzięki termometrowi możemy sprawdzić jakość wykonanych prac, a także ocenić rozwiązania projektowe ograniczające straty ciepła i wyciągnąć wnioski na przyszłość

Kiedy można przeprowadzić termowizję

Aby były skuteczne, testy temperatury muszą być wykonywane w odpowiednich warunkach pogodowych Różnica miedzy temperatura na zewnątrz i wewnątrz powinna wynosić 15 °C. Jeśli więc na zewnątrz jest 10 °C, to wewnątrz budynku powinno być 25 °C. Z tego powodu, najlepsze czasy na termowizyjne to jesień i zima, kiedy ogrzewamy nasze domy. Do testu najlepiej wybrać pochmurny dzień lub noc, aby promienie słoneczne nie zakłócały instrukcji aparatu.

Kiedy zdecydować się termowizyjne badanie budynku?

Jeśli budujemy dom, należy to zrobić zaraz po zakończeniu prac izolacyjnych, można go również przeprowadzić przed zakupem gotowego domu. Jeśli na wewnętrznych ścianach pomieszczeń zauważymy wilgoć i pleśń, jest to również powód do uregulowania ciepła i ustalenia przyczyny stanu. Test ten jest również przydatny przy ocenie poziomu zawilgocenia ścian. Mierząc ciepło, możemy wykryć usterki lub blokady w instalacji grzewczej oraz co bardzo ważne uzyskać informacje o prawidłowym montażu okien i drzwi, jeśli nie jest to wykonane, często powodujące straty ciepła.

Takie badanie możemy wykonać sami w ograniczonym oczywiście zakresie wypożyczając kamerę termowizyjną. Jeśli jednak zależy nam na profesjonalnym raporcie, to powinniśmy poszukać firm, które mają w swojej ofercie badanie kamerą termowizyjną poznań i okolice. Dzięki temu wyborowi otrzymamy profesjonalny raport z uwzględnieniem wszystkich nawet najdrobniejszych problemów ze stratą ciepła.

Odwiedź nas na: https://term-os.pl/badania-termowizyjne-poznan/